Zviera nie je vec

Pridané 27/8/2016

Prípadov týkajúcich sa týrania zvierat na Slovensku neustále narastá a zodpovedné osoby nie sú dostatočne sankcionované. Aj vy máte pocit, že by to tak rozhodne nemalo byť a že je načase povedať DOSŤ!?

Slovensko patrí medzi jednu z posledných krajín Európskej únie, ktorá v zákone definuje zviera ako vec. Práva zvierat tak nie sú dostatočne chránené a právne opatrenia prípadov týrania zvierat zďaleka nie sú postačujúce.  Dodnes tiež nebol našou krajinou podpísaný Dohovor Rady Európy o ochrane zvierat, kde sa zvieratám priznáva status cítiacej bytosti. Účelom prijatia nového zákona je teda vytvoriť predpoklady na ochranu zvierat úpravou právneho správania ľudí k nim. Práve preto Slovenská aliancia ochrancov zvierat zriadila petíciu, ktorej účelom je prijatie komplexného Zákona o ochrane zvierat a ktorej účastníkom môžete byť aj vy ! Ak máte záujem zapojiť sa do petície a pomôcť tak nevinným tvorom, kliknite na príslušný odkaz:

http://saoz.sk/assets/kcfinder/upload/files/peticia_ZVIERATKA_press.pdf

Nám život zvierat naozaj nie je ľahostajný. Snažíme sa ho chrániť, zlepšovať jeho kvalitu a pokiaľ možno, čo najviac predĺžiť. Preto sme petícii na prijatie komplexného Zákona o ochrane zvierat venovali náležitú pozornosť a ochotne sa zapojili do získavania podpisov. Za mesiac sa na našom pracovisku podarilo vyzbierať vyše 200 podpisov, čo je pre nás mimoriadne potešujúce a preto odhodlane pokračujeme ďalej ! 

 

Zabezpečte Vášmu miláčikovi kvalitnú zdravotnú starostlivosť

Pridané 27/8/2016

 

Mnohí z Vás čelia neraz komplikovanému rozhodovaniu ohľadom výberu vhodného veterinárneho lekára, a to v prípade, že Vaše zvieratko trpí zdravotnými komplikáciami alebo sa jedná len o bežnú prevenciu. Informácie o veterinárnych službách sú dnes dostupné prakticky kdekoľvek. Ako si však vybrať čo najlepšie? Ktoré atribúty by mali pri výbere zavážiť ?

Medzi najčastejšie faktory, podľa ktorých sa majitelia štvornohých miláčikov rozhodujú, patria rozhodne vzdialenosť a cena. Veterinárov si vyberáme čo najbližšie nášmu bydlisku a viac ako odbornosť a skúsenosti personálu veterinárneho pracoviska, si všímame cenu úkonov a ponúkaných služieb. Je však tento prístup naozaj ten správny?

 

POMER KVALITA – CENA

Pri bežných prevenčných úkonoch akými sú napríklad vyšetrenie, očkovanie či odčervenie je voľba možno o čosi jednoduchšia, no je podstatné ju nezanedbávať. Skúsený veterinárny lekár Vám povie, že dnes už na trhu existuje množstvo vakcín či odčervovacích prípravkov rôznej kvality. A práve s kvalitou neraz rastie i cena. Nie vždy je preto najlacnejšia možnosť tá najideálnejšia, najmä ak sa jedná o zdravie Vášho zvieraťa, na ktorom Vám zaiste záleží. Samozrejme cenová oblasť je na individuálnom rozhodnutí každého veterinárneho lekára, preto sa v prípade rovnakých úkonov môžu medzi rozličnými pracoviskami vyskytnúť cenové odchýlky.

 

ODBORNOSŤ A ZÁUJEM

Čo si vlastne predstaviť pod pojmom kvalita v súvislosti s veterinárnymi službami? Áno, prístrojové vybavenie pracoviska a odborný personál sú dve najdôležitejšie zložky, ktorými sa celkovo kvalita preukazuje, avšak „hodnota“ liečby narastá, ak k tomu pridáme aj reálny záujem veterinára o Vaše zviera. Skutočný veterinárny lekár je ten, ktorý svoje povolanie berie naozaj svedomito a to nielen po odbornej stránke. Primárne by ho mala viesť snaha zvieraťu pomôcť a tiež ochotne poskytnúť majiteľovi všetky potrebné informácie týkajúce sa liečby konkrétneho ochorenia alebo možnosti prevencie. Veterinárny lekár teda musí mať pozitívny vzťah k zvieratám ako aj k svojej práci. Bez toho to jednoducho nejde.

 

KLADNÉ REFERENCIE

Ak ešte stále váhate, ktorej možnosti sa vo výbere prikloniť, možno prijmete rady od ostatných majiteľov štvornohých priateľov. Pozitívny ohlas a spokojnosť so službami je to, čo vytvára „ dobré meno“ veterinárneho lekára a jeho pracoviska.

 

Cookie pravidlá

Táto stránka používa cookies k ukladaniu informácií o Vašom počítači.

Akceptujeťe?