Zabezpečte Vášmu miláčikovi kvalitnú zdravotnú starostlivosť

Pridané 27/8/2016

 

Mnohí z Vás čelia neraz komplikovanému rozhodovaniu ohľadom výberu vhodného veterinárneho lekára, a to v prípade, že Vaše zvieratko trpí zdravotnými komplikáciami alebo sa jedná len o bežnú prevenciu. Informácie o veterinárnych službách sú dnes dostupné prakticky kdekoľvek. Ako si však vybrať čo najlepšie? Ktoré atribúty by mali pri výbere zavážiť ?

Medzi najčastejšie faktory, podľa ktorých sa majitelia štvornohých miláčikov rozhodujú, patria rozhodne vzdialenosť a cena. Veterinárov si vyberáme čo najbližšie nášmu bydlisku a viac ako odbornosť a skúsenosti personálu veterinárneho pracoviska, si všímame cenu úkonov a ponúkaných služieb. Je však tento prístup naozaj ten správny?

 

POMER KVALITA – CENA

Pri bežných prevenčných úkonoch akými sú napríklad vyšetrenie, očkovanie či odčervenie je voľba možno o čosi jednoduchšia, no je podstatné ju nezanedbávať. Skúsený veterinárny lekár Vám povie, že dnes už na trhu existuje množstvo vakcín či odčervovacích prípravkov rôznej kvality. A práve s kvalitou neraz rastie i cena. Nie vždy je preto najlacnejšia možnosť tá najideálnejšia, najmä ak sa jedná o zdravie Vášho zvieraťa, na ktorom Vám zaiste záleží. Samozrejme cenová oblasť je na individuálnom rozhodnutí každého veterinárneho lekára, preto sa v prípade rovnakých úkonov môžu medzi rozličnými pracoviskami vyskytnúť cenové odchýlky.

 

ODBORNOSŤ A ZÁUJEM

Čo si vlastne predstaviť pod pojmom kvalita v súvislosti s veterinárnymi službami? Áno, prístrojové vybavenie pracoviska a odborný personál sú dve najdôležitejšie zložky, ktorými sa celkovo kvalita preukazuje, avšak „hodnota“ liečby narastá, ak k tomu pridáme aj reálny záujem veterinára o Vaše zviera. Skutočný veterinárny lekár je ten, ktorý svoje povolanie berie naozaj svedomito a to nielen po odbornej stránke. Primárne by ho mala viesť snaha zvieraťu pomôcť a tiež ochotne poskytnúť majiteľovi všetky potrebné informácie týkajúce sa liečby konkrétneho ochorenia alebo možnosti prevencie. Veterinárny lekár teda musí mať pozitívny vzťah k zvieratám ako aj k svojej práci. Bez toho to jednoducho nejde.

 

KLADNÉ REFERENCIE

Ak ešte stále váhate, ktorej možnosti sa vo výbere prikloniť, možno prijmete rady od ostatných majiteľov štvornohých priateľov. Pozitívny ohlas a spokojnosť so službami je to, čo vytvára „ dobré meno“ veterinárneho lekára a jeho pracoviska.

 

Cookie pravidlá

Táto stránka používa cookies k ukladaniu informácií o Vašom počítači.

Akceptujeťe?