Zviera nie je vec

Pridané 27/8/2016

Prípadov týkajúcich sa týrania zvierat na Slovensku neustále narastá a zodpovedné osoby nie sú dostatočne sankcionované. Aj vy máte pocit, že by to tak rozhodne nemalo byť a že je načase povedať DOSŤ!?

Slovensko patrí medzi jednu z posledných krajín Európskej únie, ktorá v zákone definuje zviera ako vec. Práva zvierat tak nie sú dostatočne chránené a právne opatrenia prípadov týrania zvierat zďaleka nie sú postačujúce.  Dodnes tiež nebol našou krajinou podpísaný Dohovor Rady Európy o ochrane zvierat, kde sa zvieratám priznáva status cítiacej bytosti. Účelom prijatia nového zákona je teda vytvoriť predpoklady na ochranu zvierat úpravou právneho správania ľudí k nim. Práve preto Slovenská aliancia ochrancov zvierat zriadila petíciu, ktorej účelom je prijatie komplexného Zákona o ochrane zvierat a ktorej účastníkom môžete byť aj vy ! Ak máte záujem zapojiť sa do petície a pomôcť tak nevinným tvorom, kliknite na príslušný odkaz:

http://saoz.sk/assets/kcfinder/upload/files/peticia_ZVIERATKA_press.pdf

Nám život zvierat naozaj nie je ľahostajný. Snažíme sa ho chrániť, zlepšovať jeho kvalitu a pokiaľ možno, čo najviac predĺžiť. Preto sme petícii na prijatie komplexného Zákona o ochrane zvierat venovali náležitú pozornosť a ochotne sa zapojili do získavania podpisov. Za mesiac sa na našom pracovisku podarilo vyzbierať vyše 200 podpisov, čo je pre nás mimoriadne potešujúce a preto odhodlane pokračujeme ďalej ! 

 

Cookie pravidlá

Táto stránka používa cookies k ukladaniu informácií o Vašom počítači.

Akceptujeťe?